Η Καλαμάτα κέρδισε εκτός έδρας τον Παναργειακό και πήρε ένα σπουδαίο διπλό ενώ ο Εθνικός επικράτησε του Ατρόμητου Πειραιά και εκμεταλλεύτηκε την ήττα της Ιεράπετρας περνώντας στην πρώτη θέση του 5ου ομίλου.

Με νίκες συνέχισαν οι περισσότεροι πρωτοπόροι στα παιχνίδια της Γ' Εθνικής. Η σημαντικότερη επικράτηση ήταν αυτή της Καλαμάτας επί του Παναργειακού εκτός έδρας με το παιχνίδι να σημαδεύεται και από επεισόδια στη λήξη του αγώνα.

ADVERTISING

Από εκεί και πέρα ο Εθνικός επικράτησε του Ατρόμητου Πειραιά με 1-0 και εκμεταλλεύτηκε την ήττα της Ιεράπετρας από τον Γιούχτα και σκαρφάλωσε στην πρώτη θέση του ομίλου.

Με νίκες συνέχισαν και οι Νέστος Χρυσούπολης αλλά και ο Άρης Παλαιχωρίου με τη Βέροια όπως επίσης και ο Ολυμπιακούς Βόλου με τη Νίκη Βόλου ενώ και ο Ιάλυσος κέρδισε τον αντίπαλο του. Σε αντίθετη το Αιγάλεω ήρθε ισοπαλία κόντρα στον Πανθηραϊκό.

Δείτε όλα τα αποτελέσματα των οκτώ ομίλων της Γ' Εθνικής και εδώ την βαθμολογία του κάθε ομίλου:

ADVERTISING

1ος όμιλος
Απόλλων Παραλιμνίου-Αετός Ορφανού 2-1
Άρης Αβάτου-Κεραυνός Πέρνης 2-0
Αλέξανδρος Κιλκίς-Εθνικός Σιδηροκάστρου 0-0
Πανσερραϊκός-Καβάλα 1-0
ΑΕ Καλαμπακίου-ΠΑΟ Κοσμίου 0-0
Νέστος Χρυσούπολης-Ασπίδα Ξάνθης 4-0
Εθνικός Αλεξανδρούπολης-Ορφέας Ξάνθης 0-0

2ος όμιλος
ΠΑΟ Κουφαλίων-Άρης Παλαιοχωρίου 1-4
Βέροια-Αλμωπός Αριδαίας 1-0
Ολυμπιακός Κυμίνων-ΑΠΕ Λαγκαδά 1-0
Μελιτέας Μελίτης-ΠΟ Τρίγλιας 2-3
Αγροτικός Αστέρας-Ερμής Αμυνταίου 2-2
Εδεσσαϊκός-Μακεδονικός 2-1
ΑΣ Γιαννιτσά-Νίκη Αγκαθιάς 0-0

3ος όμιλος
Μακεδονικός Φούφα-ΑΟ Φλωριάδας 3-0 α.α
Αχέρων Καναλακίου-Θεσπρωτός 0-0
Γρεβενά Αερατά-ΑΕ Λευκίμμης 0-4
Μακεδονικός Σιάτιστας-Τηλυκράτης Λευκάδας 1-0
Σούλι Παραμυθιάς-Κρόνος Αργυράδων 0-1
Θρίαμβος Σερβιανών-Μέγας Αλέξανδρος Καλλιθέας 2-1
Ρεπό: Ναυπακτιακός Αστέρας

4ος όμιλος
ΑΟ Σελλάνων-ΓΣ Αλμυρού 1-0
Απόλλων Μακρυχωρίου-Νίκη Βόλου 0-2
Οικονόμος Τσαριτσάνης-Αχιλλέας Νεοκαισάρειας 1-1
Αστέρας Ιτέας-ΑΟ Στυλίδας 2-0
ΑΣ Μετέωρα-Φωκικός 0-0
Ολυμπιακός Βόλου-Θησέας Αγρίας 2-0
Πιερικός-Αναγέννηση Καρδίτσας 3-0 α.α

5ος όμιλος
Ατρόμητος Πειραιά-Εθνικός 0-1
Ιωνικός-ΑΕ Νέαπολης 5-0
ΑΟ Επίσκοπης-Αμπελακιακός 1-1
ΑΟ Παλαιόχωρας-Κερατσίνι 1-1
ΟΦ Ιεράπετρας-Γιούχτας 0-1
ΑΕΕΚ ΣΥΝΚΑ-Προοδευτική 1-1
Ρεπό: Ατσαλένιος

Inline Image



6ος όμιλος
Νίκη Τραγανού-Ιάλυσος 0-2
Φοίβος Κρεμαστής-Παλληνιακός 0-1
Διαγόρας-Διαγόρας Βραχνεΐκων 2-0
Πανμοβριακός-Αχαρναϊκός 1-1
Θύελλα Ραφήνας-Παναιγιάλειος 4-0
Αστέρας Αμαλιάδας-ΠΑΟ Βάρδας 0-4
Ρεπό: Πανηλειακός

7ος όμιλος-15η αγωνιστική
Πανθηραϊκός-Αιγάλεω 0-0
Χαλκίδα-Ηλυσιακός 0-1
Χαραυγιακός-Απόλλων Ερέτριας 1-1
Κόρινθος-Καλλιθέα 3-3
Άγιοι Ανάργυροι-Θύελλα Καμαρίου 1-1
Άγιος Ιερόθεος-Αιολικός 2-1

8ος όμιλος
ΑΟ Υπάτου-ΑΟ Κατασταρίου 2-0
Παναργειακός-Καλαμάτα 0-1
Ασπρόπυργος-ΑΕ Πελλάνας 1-0
Ερμιονίδα-Πάμισος 4-0
Αστέρας Βλαχιώτη-Ένωση Λέρνας 1-0
Αμβρυσσέας Διστόμου-Μανδραϊκός 3-1
ΑΟ Εικοσιμίας-Παναρκαδικός 0-1