Ο Ολυμπιακός Βόλου επικράτησε με 2-0 της Νίκης Βόλου στο ντέρμπι του 4ου ομίλου της Γ' Εθνικής και οι δυο ομάδες ισοβαθμούν πλέον στην κορυφή με πενήντα βαθμούς. Γκέλες για Εθνικό και Καλαμάτα.

Ο Ολυμπιακός Βόλου ήταν ο μεγάλος νικητής στο ντέρμπι του Βόλου με αντίπαλο τη Νίκη Βόλου με τους γηπεδούχους να επικρατούν με 2-0 και να ισοβαθμούν πλέον με τη Νίκη στην κορυφή του βαθμολογικού πίνακα έχοντας από 50 βαθμούς.

ADVERTISING

Ο Ολυμπιακός Βόλου προηγήθηκε με δυο γκολ στο πρώτο ημίχρονο και συγκεκριμένα στο 45'' και το 33' λεπτό με τους φιλοξενούμενους να μην μπορούν να αντιδράσουν.

Στα υπόλοιπα παιχνίδια της Γ' Εθνικής ξεχωρίζουν οι γκέλες του Εθνικού και της Καλαμάτας. Ο Εθνικός έχασε από την Επισκοπή με 1-0 με την Ιεράπετρα πλέον να είναι στην πρώτη θέση του 5ου ομίλου και τον Ιωνικό να έχει μειώσει την απόσταση από την κορυφή.

Όσο για την Καλαμάτα αναδείχτηκε ισόπαλη εντός έδρας με το Καταστάρι και ο Ασπρόπυργος που κέρδισε τον Μανδραικό μείωσε στους τέσσερις βαθμούς την απόσταση από την κορυφή.

ADVERTISING

Δείτε όλα τα αποτελέσματα των οκτώ ομίλων της Γ' Εθνικής και εδώ την βαθμολογία του κάθε ομίλου:

1ΟΣ ΟΜΙΛΟΣ

Απόλλων Παραλιμνίου-Αλέξανδρος Κιλκίς 2-0
Πανσερραϊκός-Άρης Αβάτου 2-1
ΑΕ Καλαμπακίου-Αετός Ορφανού 3-0
Νέστος Χρυσούπολης-Κεραυνός Πέρνης 1-0
Εθνικός Αλεξανδρούπολης-Εθνικός Σιδηροκάστρου 1-0
Ορφέας Ξάνθης-Καβάλα 1-2
Ασπίδα Ξάνθης-ΠΑΟ Κοσμίου 0-2

2ΟΣ ΟΜΙΛΟΣ

ΠΑΟ Κουφαλίων-Ολυμπιακός Κυμίνων 2-0
Μελιτέας Μελίτης-Βέροια 0-4
Αγροτικός Αστέρας-Άρης Παλαιοχωρίου 2-2
Εδεσσαϊκός-Αλμωπός Αριδαίας 1-0
ΑΣ Γιαννιτσά-ΑΠΕ Λαγκαδά 3-0
Νίκη Αγκαθιάς-ΠΟ Τρίγλιας 3-0
Μακεδονικός-Ερμής Αμυνταίου 1-1

3ΟΣ ΟΜΙΛΟΣ

Μακεδονικός Φούφα-Γρεβενά Αεράτα 6-0
Μακεδονικός Σιάτιστας-ΠΑΣ Αχέρων Καναλακίου 1-2
Ναυπακτιακός Αστέρας-ΑΟ Φλωριάδας 3-0 α.α
Σούλι Παραμυθιάς-Θεσπρωτός 0-0
Θρίαμβος Σερβιανών-ΑΕ Λευκίμμης 2-2
Μέγας Αλέξανδρος Καλλιθέας-Τηλυκράτης Λευκάδας 1-2
Ρεπό: Κρόνος Αργυράδων

4ΟΣ ΟΜΙΛΟΣ

ΑΟ Σελλάνων-Οικονόμος Τσαριτσάνης 1-2
Αστέρας Ιτέας-Απόλλων Μακρυχωρίου 2-0
ΑΣ Μετέωρα-ΓΣ Αλμυρού 0-3
Ολυμπιακός Βόλου-Νίκη Βόλου 2-0
Πιερικός-Αχιλλέας Νεοκαισάρειας 0-0
Αναγέννηση Καρδίτσας-ΑΟ Στυλίδας 0-3 α.α
Θησέας Αγριάς-Φωκικός 3-1

5ΟΣ ΟΜΙΛΟΣ

Ατρόμητος Πειραιά-ΑΟ Επισκοπής 1-3
ΑΟ Παλαιόχωρας-Ιωνικός 0-0
Ατσαλένιος-Εθνικός 3-0
ΟΦ Ιεράπετρας-ΑΕ Νεάπολης 4-1
ΑΕΕΚ ΣΥΝΚΑ-Αμπελακιακός 2-1
Προοδευτική-Κερατσίνι 2-2
Ρεπό: Γιούχτας

6ΟΣ ΟΜΙΛΟΣ

Φοίβος Κρεμαστής-Ιάλυσος 0-2
Αστέρας Αμαλιάδας-Αχαρναϊκός 0-4
ΠΑΟ Βάρδας-Παναιγιάλειος 2-1
Διαγόρας-Πανμοβριακός 3-0
Θύελλα Ραφήνας-Νίκη Τραγανού 0-0
Πανηλειακός-Διαγόρας Βραχνεΐκων 0-1

7ΟΣ ΟΜΙΛΟΣ

17η αγωνιστική
Πανθηραϊκός-Απολλων Ερέτριας 1-0
Ηλυσιακός-Καλλιθέα 2-1
Χαλκίδα-Θύελλα Καμαρίου 1-1
Αιγάλεω-Αιολικός 1-0
Χαραυγιακός-Άγιοι Ανάργυροι 1-0
Άγιος Ιερόθεος-Κόρινθος 3-0

8ΟΣ ΟΜΙΛΟΣ

ΑΕ Πελλάνας-Παναρκαδικός 1-0
Καλαμάτα-ΑΟ Κατασταρίου 0-0
Ερμιονίδα-Αμβρυσσέας Διστόμου 2-1
ΑΟ Εικοσιμίας-Αστέρας Βλαχιώτη 0-0
ΑΟ Υπάτου-Πάμισος 3-0
Παναργειακός-Ένωση Λέρνας 1-0
Ασπρόπυργος-Μανδραϊκός 4-0

PHOTO CREDITS: EUROKINISSI