ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ

Η βαθμολογία της Super League μετά την ισοπαλία στο ντέρμπι Ολυμπιακός - Παναθηναϊκός στο Φάληρο

SUPERLEAGUE / ÏÓÖÐ - ÐÁÏ (ÖÙÔÏÃÑÁÖÉÁ: LATO KLODIAN / EUROKINISSI)
SUPERLEAGUE / ÏÓÖÐ - ÐÁÏ (ÖÙÔÏÃÑÁÖÉÁ: LATO KLODIAN / EUROKINISSI) EUROKINISSI SPORTS

Δείτε πώς έχει διαμορφωθεί η βαθμολογία στη Super League μετά το ισόπαλο 1-1 ανάμεσα σε Ολυμπιακό και Παναθηναϊκό στο "Γ. Καραϊσκάκης", για τη 10η αγωνιστική του πρωταθλήματος.

Ολυμπιακός και Παναθηναϊκός έμειναν στο 1-1 στο ντέρμπι "αιωνίων" του "Γεώργιος Καραϊσκάκης" για την 10η αγωνιστική της Super League. Οι πράσινοι προηγήθηκαν στο 61' με εξαιρετικό γκολ του Κάτσε και οι ερυθρόλευκοι ισοφάρισαν στο τέταρτο λεπτό των καθυστερήσεων με προβολή του Σισέ από ασίστ του Ελαμπντελαουί.

Ο ΠΑΟΚ με τα γκολ των Πρίγιοβιτς και Ακπόμ επικράτησε του Παναιτωλικού με 2-1 και επέστρεψε στην κορυφή του βαθμολογικού πρωταθλήματος καθώς για λίγες ώρες ήταν στη δεύτερη θέση μετά τη νίκη του Ατρόμητου επί της ΑΕΚ.

Ο "δικέφαλος του Βορρά" είναι στην κορυφή με 26 βαθμούς, με τον Ατρόμητο να ακολουθεί με 24.

Όσον αφορά στα τρία σαββατιάτικα ματς, η Ξάνθη που προερχόταν από τέσσερις νίκες, προσγειώθηκε ανώμαλα μετά την εντός έδρας ήττα (0-1) από τον Πανιώνιο, ο οποίος έφτασε τους 14 βαθμούς μετά τη 10η αγωνιστική της Super League.

Η ΑΕΛ επέστρεψε στις νίκες μετά την 5η αγωνιστική. Οι Βυσσινί επικράτησαν δίκαια 2-0 του ΠΑΣ Γιάννινα, ο οποίος βρίσκεται σε θέση υποβιβασμού. Νίκη ύστερα από σχεδόν δύο μήνες για τον Λεβαδειακό, 2-1 τον κακό ΟΦΗ.

ΤΟ ΥΠΟΛΟΙΠΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΤΗΣ 10ΗΣ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗΣ

Κυριακή 11 Νοεμβρίου

ΑΕΚ - Ατρόμητος 0-2 (88' Ρισβάνης, 90' Κουλούρης)

ΠΑΟΚ - Παναιτωλικός 2-1 (63' αυτ. Μαρινάκης, 65' Άκπομ / 71' Καμαρά)

Λαμία - Αστέρας 0-0

Ολυμπιακός - Παναθηναϊκός 1-1 (90+4' Σισέ / 61' Κάτσε)