Ξάνθη - ΑΕΚ 1-3: Τα γκολ της ανατροπής για την Ένωση

SUPERLEAGUE / ΞΑΝΘΗ - ΑΕΚ (ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΑ: ΛΑΣΚΑΡΗΣ ΤΣΟΥΤΣΑΣ / EUROKINISSI)
SUPERLEAGUE / ΞΑΝΘΗ - ΑΕΚ (ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΑ: ΛΑΣΚΑΡΗΣ ΤΣΟΥΤΣΑΣ / EUROKINISSI) EUROKINISSI SPORTS

Η ΑΕΚ παρότι βρέθηκε να χάνει 1-0 από την Ξάνθη στα Πηγάδια, με γκολ των Οικονόμου, Πόνσε και Μπογέ στο δεύτερο ημίχρονο έφτασε στο 1-3 που έμεινε μέχρι τέλους. Δείτε τα τρία τέρματα της Ένωσης. (VIDEO)

Η Ξάνθη προηγήθηκε 1-0 απέναντι στην ΑΕΚ, στον αγώνα για την 27η αγωνιστική της Super League. Ο Κάστρο στο 32' βρήκε δίχτυα και έδωσε το προβάδισμα στην ομάδα του, αλλά το φινάλε της αναμέτρησης τη βρήκε να φεύγει από το γήπεδο με σκυμμένο το κεφάλι, έχοντας χάσει με 1-3.

Στο 68' ο Οικονόμου με προβολή έκανε το 1-1 (σκόραρε για δεύτερη διαδοχική αγωνιστική ο στόπερ της ΑΕΚ), ενώ δύο λεπτά μετά, στο 70', ο πρώτος σκόρερ της Ένωσης και δεύτερος της Super League, Εσεκιέλ Πόνσε, έκανε το 1-2. Το τελικό 1-3 σημείωσε στο 92' ο Λούκας Μπογέ με