Λαμία - Άρης: Τα τέσσερα γκολ και οι καλύτερες φάσεις

SUPERLEAGUE / ËÁÌÉÁ - ÁÑÇÓ (ÖÙÔÏÃÑÁÖÉÁ: EUROKINISSI)
SUPERLEAGUE / ËÁÌÉÁ - ÁÑÇÓ (ÖÙÔÏÃÑÁÖÉÁ: EUROKINISSI) EUROKINISSI SPORTS

Δείτε τα τέσσερα γκολ και τις καλύτερες φάσεις από την ισόπαλη (2-2) αναμέτρηση της Λαμίας με τον Άρη το Σάββατο (22/2) για την 25η αγωνιστική της Super League 1. (VIDEO)

Η Λαμία προηγήθηκε με τα δυο γκολ του Αραβίδη στο ντεμπούτο του, ο Άρης ισοφάρισε σε 2-2 μέσα σε τρία λεπτά, αλλά δεν ολοκλήρωσε την ανατροπή, η οποία θα του εξασφάλιζε και μαθηματικά από το Σάββατο την παρουσία στα playoffs.

Έτσι κι αλλιώς οι κίτρινοι είναι με το ενάμιση πόδι στα playoffs, μόνο σε περίπτωση συγκλονιστικού απροόπτου θα μείνουν εκτός. Από την Κυριακή κιόλας - ανάλογα με το αποτέλεσμα του ματς ανάμεσα σε Ατρόμητο και Ξάνθη - θα γνωρίζουν εάν θα έχουν εξασφαλίσει μαθηματικά την παρουσία τους και τι λογαριασμούς πρέπει να κάνουν.

Η ομάδα της Φθιώτιδας είναι οριστικά στα playouts. Το ματς στο ΔΑΚ Λαμίας ήταν συναρπαστικό ως προς την εξέλιξή του. Είχε χαμένο πέναλτι, δυο γκολ του Χρήστου Αραβίδη στο ντεμπούτο του, δυο γκολ απάντηση μέσα σε τρία λεπτά από τον Άρη.

Δείτε τα τέσσερα γκολ και τις καλύτερες φάσεις από την αναμέτρηση της Φθιώτιδας, η οποία επιφύλαξε έντονες συγκινήσεις: