Παναθηναϊκός - Παναιτωλικός: Τρία γκολ στο ημίχρονο οι πράσινοι

SUPERLEAGUE / ΠΑΟ - ΠΑΝΙΑΤΩΛΙΚΟΣ (ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΑ: ΒΑΣΙΛΗΣ ΜΑΡΟΥΚΑΣ / EUROKINISSI)
SUPERLEAGUE / ΠΑΟ - ΠΑΝΙΑΤΩΛΙΚΟΣ (ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΑ: ΒΑΣΙΛΗΣ ΜΑΡΟΥΚΑΣ / EUROKINISSI) EUROKINISSI SPORTS

Ο Παναθηναϊκός κατάφερε να πετύχει τρία γκολ στο πρώτο ημίχρονο του αγώνα με τον Παναιτωλικό. Ο Χατζηγιοβάνης άνοιξε το σκορ και ο Μακέντα πέτυχε δυο τέρματα. (VIDEOS)

Ένα αρκετά καλό ημίχρονο έκανε ο Παναθηναϊκός κόντρα στον Παναιτωλικό με τους πράσινους να πετυχαίνουν τρία γκολ και να κλειδώνουν τη νίκη.

Το 1-0 έγινε στο 14΄όταν ο Κάτσε ανατράπηκε από τον Άργκους, ο Τζήλος έδειξε πέναλτι, και ο Χατζηγιοβάνης εκτέλεσε εύστοχα.

Πέντε λεπτά αργότερα ο Παναθηναϊκός διπλασίασε τα τέρματα του με τον Μακέντα με σουτ μέσα από την περιοχή και αριστερά.

Ο Ιταλός έγραψε το 3-0 στο 40' όταν έκανε ωραία κίνηση με τον Θεοχάρη να του περνάει υπέροχα τη μπάλα και τον Μακέντα με ωραίο πλασέ να πετυχαίνει το δέκατο φετινό του τέρμα.