Παναχαϊκή - Χανιά 0-1: Ο Ανδρέου "πλήγωσε" τους Πατρινούς στο 90'

SUPERLEAGUE-2 / ΠΑΝΑΧΑΙΚΗ - ΧΑΝΙΑ (ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΑ: ΑΝΔΡΕΑΣ ΑΛΕΞΟΠΟΥΛΟΣ / EUROKINISSI) EUROKINISSI SPORTS

Τα Χανιά πέτυχαν μεγάλη νίκη μέσα στην Πάτρα, καθώς επικράτησαν 1-0 της Παναχαϊκής χάρη σε γκολ του Βαγγέλη Ανδρέου στο 90ό λεπτό της αναμέτρησης. (VIDEO)

Την ευκαιρία να "σκαρφαλώσει" στην τρίτη θέση της Super League 2 σπατάλησε η Παναχαϊκή, καθώς γνώρισε την ήττα από τα Χανιά εντός έδρας, στο πλαίσιο της 8ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος.

Μεγάλος πρωταγωνιστής για τους Χανιώτες ο Βαγγέλης Ανδρέου που σημείωσε το "χρυσό γκολ" στο 90ό λεπτό του αγώνα με κοντινή προβολή ύστερα από εκτέλεση φάουλ του Τάσο Δημηριάδη και ολιγωρία της άμυνας των γηπεδούχων. Γενικότερα, οι Πατρινοί ήταν καλύτεροι και είχαν τις ευκαιρίες να πάρουν τη νίκη, αλλά εμφάνισαν μία "φλυαρία" στην τελική προσπάθεια, με αποτέλεσμα να το "πληρώσουν".

ΤΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΤΗΣ 8ΗΣ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗΣ

Παρασκευή 6 Δεκεμβρίου

Λεβαδειακός - Εργοτέλης 1-0 (31' Ιωαννίδης)

Κυριακή 8 Δεκεμβρίου

Πλατανιάς - Κέρκυρα 4-0 (45+3', 60' Μιγκέλ Μπιανκόνι, 50' Λουκίνας, 90' Κωστίκος)

Απόλλων Σμύρνης - Α.Ε. Καραϊσκάκης 1-2 (49' Λαρέα / 11' Κυβελίδης, 72' Παναγιώτου)

Απόλλων Λάρισας - Απόλλων Πόντου 4-0 (18', 27' Σιφναίος, 68' Μπαστακός, 77' πεν. Χατζής)

ΠΑΣ Γιάννινα - Δόξα Δράμας 1-0 (25' Κρίζμαν)