Super League 1: Η βαθμολογία μετά την ολοκλήρωση της 9ης αγωνιστικής

SUPERLEAGUE / ËÁÌÉÁ - ÂÏËÏÓ (ÖÙÔÏÃÑÁÖÉÁ: EUROKINISSI)
SUPERLEAGUE / ËÁÌÉÁ - ÂÏËÏÓ (ÖÙÔÏÃÑÁÖÉÁ: EUROKINISSI) EUROKINISSI SPORTS

Δείτε πώς έχει διαμορφωθεί η βαθμολογία μετά τη νίκη της Λαμίας επί του Βόλου (1-0) και την ολοκλήρωση όλων των αναμετρήσεων για την 9η αγωνιστική της Super League 1.

Ολοκληρώθηκε η 9η αγωνιστικής της Super League 1 με το παιχνίδι μεταξύ της Λαμίας και του Βόλου, που βρήκε την ομάδα της Φθιώτιδας να πετυχαίνει την πρώτη νίκη στη σεζόν.

Στα ματς της Κυριακής, ο ΠΑΟΚ αναδείχθηκε ισόπαλος (2-2) με τον Παναθηναϊκό χάρη στην εκτέλεση πέναλτι του Βιεϊρίνια στο ενδέκατο λεπτό του επιπρόσθετου λεπτού του ντέρμπι της Τούμπας , παρέμεινε δεύτερος και διατηρήθηκε στους δυο βαθμούς η διαφορά από τον πρωτοπόρο Ολυμπιακό, ο οποίος το Σάββατο έμεινε στο 0-0 στην Ξάνθη με την ομάδα της Θράκης.

Οι πράσινοι ανέβηκαν στους 9 βαθμούς και τη 10η θέση. Η ΑΕΚ νίκησε 3-2 τον Ατρόμητο και πέρασε μόνη στην τρίτη θέση, μειώνοντας τη διαφορά από τους δυο πρώτους.