Βόλος - Λαμία 1-2: Τεστ με το βλέμμα στα playouts

SUPERLEAGUE / ΒΟΛΟΣ - ΛΑΜΙΑ (ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΑ: ΒΑΣΙΛΗΣ ΟΙΚΟΝΟΜΟΥ / EUROKINISSI)
SUPERLEAGUE / ΒΟΛΟΣ - ΛΑΜΙΑ (ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΑ: ΒΑΣΙΛΗΣ ΟΙΚΟΝΟΜΟΥ / EUROKINISSI) EUROKINISSI SPORTS

Η Λαμία νίκησε 2-1 το Βόλο σε φιλική αναμέτρηση που διεξήχθη στο Πανθεσσαλικό χάρη στα γκολ των Τιρόνε και Βιγάλμπα με το βλέμμα αμφότερων των ομάδων να στρέφεται στα playouts.

Βόλος και Λαμία στρέφουν το βλέμμα τους στα επικείμενα playouts - δεν έχει γίνει η κλήρωση ακόμη καθώς δεν επικυρώθηκε η βαθμολογία για τις θέσεις 7-14 - στα οποία συμμετέχουν αμφότερες και σε αυτό το πλαίσιο διεξήχθη το μεταξύ τους φιλικό στο Πανθεσσαλικό.

Η ομάδα της Φθιώτιδας πανηγύρισε τη νίκη με 2-1. Άνοιξε το σκορ με τον Τιρόνε, ενώ οι Θεσσαλοί έφθασαν στην ισοφάριση με τον Γέντρισεκ στο 73ο λεπτό. Το τελικό σκορ (1-2) που έδωσε τη νίκη στη Λαμία μέσα στο Βόλο πέτυχε ο Βιγιάλμπα στο 76ο λεπτό με διπλή προσπάθεια.

Αξίζει να τονιστεί ότι μετά από 26 ματς και την ολοκλήρωση της κανονικής διάρκειας της Super League 1 οι δυο ομάδες συγκέντρωσαν ίδιους (27) βαθμούς καταλαμβάνοντας την 10η και 11η θέση αντίστοιχα.

Photo credits: Eurokinissi