ΕΘΝΙΚΗ ΕΛΛΑΔΟΣ

Ελλάδα – Βοσνία 2-1: Έτσι περιέγραψε ο Sport24 Radio 103,3 τα γκολ της Εθνικής

ΠΡΟΚΡΙΜΑΤΙΚΑ EURO 2020 / ΕΛΛΑΔΑ - ΒΟΣΝΙΑ (ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΑ: ΜΙΧΑΛΗΣ ΚΑΡΑΓΙΑΝΝΗΣ / EUROKINISSI) EUROKINISSI

Η Εθνική ομάδα ποδοσφαίρου επικράτησε με 2-1 επί της Βοσνίας για τα προκριματικά του EURO. Ακούστε πως περιέγραψε ο Sport24 Radio 103,3 τα τέρματα της "γαλανόλευκης". (AUDIO).

Η Εθνική Ελλάδας πραγματοποίησε ονειρεμένη εμφάνιση στο ΟΑΚΑ κόντρα στη Βοσνία και ήταν αυτή που αναδείχθηκε νικήτρια με 2-1 καταδικάζοντας τους φιλοξενούμενους σε αποκλεισμό. Ακούστε πως περιέγραψε το Sport24 Radio 103,3 τα τέρματα της "γαλανόλευκης".

Ο Παυλίδης άνοιξε το σκορ στο 30' με εξαιρετική ενέργεια και τελείωμα, πέντε λεπτά μετά η Βοσνία ισοφάρισε με τον Κόγιακ, αλλά στο 88' επικράτησε η ποδοσφαιρική δικαιοσύνη. Ο Φετφατζίδης που είχε περάσει αλλαγή τέσσερα λεπτά πριν, έκανε γύρισμα από δεξιά και ο Κοβάτσεβιτς άθελά του έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα της ομάδας του και η Εθνική μας κατάφερε να πάρει την δεύτερη νίκη της στον όμιλο.