SUPER LEAGUE 2

Μπήκαν 13 γκολ σε ματς Κ19 της Super League 2!

ΣΟΥΠΕΡΛΙΓΚΑ Κ-20 / ΠΑΟ - ΚΕΡΚΥΡΑ (ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΑ: ΘΑΝΑΣΗΣ ΔΗΜΟΠΟΥΛΟΣ / EUROKINISSI)
ΣΟΥΠΕΡΛΙΓΚΑ Κ-20 / ΠΑΟ - ΚΕΡΚΥΡΑ (ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΑ: ΘΑΝΑΣΗΣ ΔΗΜΟΠΟΥΛΟΣ / EUROKINISSI) EUROKINISSI SPORTS

Συνολικά 13 γκολ σημειώθηκαν στο ματς της Κέρκυρας με τον Καραϊσκάκη για το πρωτάθλημα Κ19 της Super League 2 με συνολικό σκορ 6-7.

Αγώνα πόλο θύμισε ως προς το τελικό του σκορ το ματς των Κ19 της Κέρκυρας με τον Καραϊσκάκη για τη 10η αγωνιστική της Super League 2.

Συνολικά 13 γκολ σημειώθηκαν με την ομάδα της Άρτας να πανηγυρίζει την εκτός έδρας νίκη (6-7). Αξίζει να σημειωθεί ότι ήδη στο πρώτο ημίχρονο είχαν σημειωθεί έξι γκολ με τους φιλοξενούμενους να προηγούνται με 4-2.

Ο καταιγιστικός ρυθμός συνεχίστηκε και στο δεύτερο. Τελικά ο Καραϊσκάκης πήρε τη νίκη επί της νησιωτικής ομάδας με 6-7, ενώ στο 67ο λεπτό το σκορ ήταν 2-7. Σε ανδρικό επίπεδο η απίστευτα αρνητική σεζόν για την Κέρκυρα συνεχίζεται. Τα Χανιά τη συνέτριψαν 4-0 για τη 16η αγωνιστική της Super League 2. Αυτή ήταν η 16η ήττα σε ισάριθμα παιχνίδια, στα οποία έχει σημειώσει τρία γκολ και έχει δεχτεί 44.

Photo credits: Eurokinissi