SUPER LEAGUE 2

ΠΑΣ Γιάννινα - Δόξα Δράμας 1-0: Κρίζμαν κορυφής για τον "Άγιαξ"

SUPERLEAGUE-2 / ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ - ΠΛΑΤΑΝΙΑΣ (ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΑ: ΛΕΩΝΙΔΑΣ ΜΠΑΚΟΛΑΣ / EUROKINISSI) EUROKINISSI SPORTS

Ο ΠΑΣ Γιάννινα νίκησε 1-0 τη Δόξα Δράμας χάρη στο γκολ του Σάντι Κρίζμαν στο 25ο λεπτό, εκμεταλλεύτηκε την εντός έδρας ήττα του Απόλλωνα Σμύρνης από τον Καραϊσκάκη και πέρασε στην κορυφή της Super League 2. (VIDEO)

Ο Καραϊσκάκης έκανε την έκπληξη πέρασε (1-2) από την έδρα του πρωτοπόρου της Super League 2, Απόλλωνα Σμύρνης και ο ΠΑΣ Γιάννινα εκμεταλλεύτηκε το δώρο και πέρασε στην κορυφή της Super League 2.

H ομάδα των Ιωαννίνων νίκησε 1-0 τη Δόξα Δράμας στους Ζωσιμάδες. Ο Ξύδας έκανε τη σέντρα από δεξιά, ο Κρίζμαν πρόλαβε την έξοδο του Μένκα και με γυριστή κεφαλιά άνοιξε το σκορ. Το σουτ του Νάουμετς στο 32' πέρασε έξω, ενώ η μπάλα μετά την εκτέλεση φάουλ του Κρητικού στο 35' πέρασε λίγο πάνω από το οριζόντιο δοκάρι του Χουτεσιώτη.

Στο 67ο λεπτό οι γηπεδούχοι έχασαν μεγάλη ευκαιρία να διευρύνουν το προβάδισμά τους. Ο Νάουμετς έβγαλε την κάθετη και ο Παμλίδης σε τετ-α-τετ σημάδεψε στην κλειστή γωνία του Μένκα, ο οποίος απέκρουσε σε κόρνερ.

Στο 74' ο Λεό απέφυγε τον προσωπικό του αντίπαλο, έκανε το σουτ, αλλά και πάλι ο Μένκα ήταν σε ετοιμότητα.

ΤΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΤΗΣ 8ΗΣ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗΣ

Παρασκευή 6 Δεκεμβρίου

Λεβαδειακός - Εργοτέλης 1-0 (31' Ιωαννίδης)

Κυριακή 8 Δεκεμβρίου

Πλατανιάς - Κέρκυρα 4-0 (45+3', 60' Μιγκέλ Μπιανκόνι, 50' Λουκίνας, 90' Κωστίκος)

Απόλλων Σμύρνης - Α.Ε. Καραϊσκάκης 1-2 (49' Λαρέα / 11' Κυβελίδης, 72' Παναγιώτου)

Απόλλων Λάρισας - Απόλλων Πόντου 4-0 (18', 27' Σιφναίος, 68' Μπαστακός, 77' πεν. Χατζής)

ΠΑΣ Γιάννινα - Δόξα Δράμας 1-0 (25' Κρίζμαν)