SUPER LEAGUE 2

Super League 2: Έκανε το 2/2 ο Καραϊσκάκης

SUPERLEAGUE-2 / ΔΟΞΑ ΔΡΑΜΑΣ - ΑΕ ΚΑΡΑΙΣΚΑΚΗΣ (ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΑ: ΛΑΣΚΑΡΗΣ ΤΣΟΥΤΣΑΣ / EUROKINISSI) EUROKINISSI SPORTS

Ο Καραϊσκάκης επικράτησε με 2-0 στην Άρτα του Απόλλωνα Λάρισας χάρη στα γκολ των Τσούτση και Χατζηστραβού και μετρά δυο νίκες μετά τα ισάριθμα πρώτα ματς στην Super League 2.

Στην πρεμιέρα πέρασε από τη Δράμα επικρατώντας με 3-2 της Δόξας για την πρώτη αγωνιστική της Super League 2. Για τη δεύτερη αγωνιστική της δεύτερης κατηγορίας ο Καραϊσκάκης υποδέχθηκε στην Άρτα τον Απόλλωνα Λάρισας, τον νίκησε με 2-0 και έχει το απόλυτο στα δύο πρώτα ματς.

Οι Ηπειρώτες άνοιξαν το σκορ μόλις 13 λεπτά μετά από την έναρξη του ματς. Ο Τσούτσης έστειλε την μπάλα στα δίχτυα παρά την προσπάθεια του Γκέκα, ο οποίος σε πρώτο χρόνο απομάκρυνε. Ο Κουρτεσιώτης στο 20ό και ο Κυβελίδης στο 29ο άγγιξαν την ισοφάριση, αλλά στην πρώτη περίπτωση η μπάλα κόντραρε και στη δεύτερη πέρασε λίγο έξω.

Ο Καραϊσκάκης διεύρυνε το προβάδισμά του στο 42ο λεπτό με τον Χατζηστραβό, ο οποίος με σουτ μέσα από την περιοχή έστειλε για δεύτερη φορά την μπάλα στα δίχτυα του Απόλλωνα Λάρισας. Οι γηπεδούχοι αγωνίστηκαν στο τελευταίο τέταρτο με παίκτη λιγότερο.

Ο Μασούρας, ο οποίος είχε περάσει αντί του Τσούτση στο 58ο λεπτό, αποβλήθηκε στο 75ο.

ΚΑΡΑΪΣΚΑΚΗΣ (Απόστολος Χαραλαμπίδης): Μέλκα, Παπανίκου, Καπίας, Βλάχος, Παναγιώτου, Μέτσε, Ψιάνος, Χατζηστράβος, Τσούτσης, Γυφτοκώστας, Κυβελίδης.

ΑΠΟΛΛΩΝ ΛΑΡΙΣΑΣ (Άριαν Μπελά): Γκέκας, Σκούπρας, Σουλιώτης, Καρατάσιος, Κουρτεσιώτης, Λίταινας, Χατζής, Νύκταρης, Τασιούλης, Σάντος, Μπαστακός

ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΚΑΙ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ:

Παρασκευή 25/10 (19:30)

Λεβαδειακός – ΠΑΣ Γιάννινα 1-2 (44' πεν. Μάντζιος - 9' αυτ. Παντελάκης, 47' πεν. Παμλίδης)

Σάββατο 26/10 (15:00)

Καραϊσκάκης Αρτας – Απόλλων Λάρισας 2-0 (13' Τσούτσης, 42' Χατζηστραβός)