ΕΛΛΗΝΕΣ ΕΞΩΤΕΡΙΚΟΥ

Εμμανουηλίδης: Πέτυχε το πρώτο γκολ του στην Ολλανδία

Ο Εμμανουηλίδης σκοράρει το πρώτο του γκολ στην Eredivisie
Ο Εμμανουηλίδης σκοράρει το πρώτο του γκολ στην Eredivisie PRINTSCREEN

Ο Δημήτρης Εμμανουηλίδης πέτυχε το πρώτο του γκολ στην Ολλανδία κάνοντας το 1-1 στην ήττα της Φορτούνα Σιτάρντ από την Έμεν με 1-3.

Ο Δημήτρης Εμμανουηλίδης πέτυχε το πρώτο του γκολ στην Eredivisie με τη φανέλα της Φορτούνα Σιτάρντ. Συγκεκριμένα, ο 20χρονος εξτρέμ σκόραρε στο 85ο λεπτό κάνοντας το 1-1, έχοντας περάσει ως αλλαγή στο 58ο λεπτό.

Ο Φλέμινγκ τροφοδότησε τον Εμμανουηλίδη, εκείνος πάτησε περιοχή, συνέκλινε με ωραίο τρόπο και με ένα όμορφο πλασέ νίκησε τον τερματοφύλακα της Έμεν στέλνοντας την μπάλα στα δίχτυα.

Στη συνέχεια, ο συμπαίκτης του έχασε τον επιτεθέμενο, ο Εμμανουηλίδης έσπευσε με υπερπροσπάθεια να καλύψει και υπέπεσε σε πέναλτι. Η Έμεν έκανε το 1-2 στο 89' με τον Μπιλ.

Η Φορτούνα Σιτάρντ, η οποία αγωνιζόταν με δέκα παίκτες από το 50ο λεπτό, ηττήθηκε εν τέλει με σκορ 1-3.