ΠΑΟΚ - ΑΕΚ: Ο Γαλανόπουλος από κοντά το 1-2

Το γκολ του Γαλανόπουλου κόντρα στον ΠΑΟΚ στο ντέρμπι με την ΑΕΚ στην Τούμπα

Ο Γαλανόπουλος πήρε την μπάλα μετά την κεφαλιά του Κρέσπο και έδωσε εκ νέου προβάδισμα (1-2) στην ΑΕΚ νικώντας από κοντά τον Ζίβκοβιτς στο 50ό λεπτό της εκτός έδρας αναμέτρησης με τον ΠΑΟΚ. (VIDEO)

Ο ΠΑΟΚ υποδέχτηκε την ΑΕΚ στο ντέρμπι της 18ης αγωνιστικής της Super League Interwetten με την Ένωση να ανοίγει το σκορ στην Τούμπα στο 18ο λεπτό με τον Εβγέν Σάχοβ και τους γηπεδούχους να ισοφαρίζουν με τον Χοσέ Άνχελ Κρέσπο στο 40ό λεπτό. Η ΑΕΚ πήρε ξανά προβάδισμα στο 50ό λεπτό με τον Κώστα Γαλανόπουλο.

Ο Σβέριρ Ίνγκασον δεν πρόσεξε, μέσος των κιτρινόμαυρων έκλεψε την μπάλα, μπήκε στην περιοχή, έδωσε στον Λόπες, ο οποίος έκανε τη σέντρα, οι αμυντικοί του ΠΑΟΚ προσπάθησαν να διώξουν, με την μπάλα να καταλήγει και πάλι στον ανενόχλητο Γαλανόπουλο, ο οποίος νίκησε από κοντά τον Ζίβκο Ζίβκοβιτς. Το γκολ μέτρησε αφότου έγινε και το σχετικό τσεκ από το VAR, καθώς η μπάλα πήγε στον σκόρερ από τον Ισπανό αμυντικό των γηπεδούχων.