SERIE A

Γιουβέντους - Φιορεντίνα 0-3: Βιόλα καταιγίδα στο Τορίνο

Οι παίκτες της Φιορεντίνα πανηγυρίζουν τη νίκη επί της Γιουβέντους
Οι παίκτες της Φιορεντίνα πανηγυρίζουν τη νίκη επί της Γιουβέντους AP IMAGES

Η Φιορεντίνα νίκησε (0-3) τη Γιουβέντους στο Τορίνο με πρωταγωνιστές τους Βλάχοβιτς και Κάσερες. Με δέκα παίκτες από το 18' και την αποβολή του Κουαδράδο οι μπιανκονέρι, στο -7 από την κορυφή. (VIDEOS)

Η Γιουβέντους δεν άκουσε μόνο το απόγευμα της Τρίτης (22/12) τη Νάπολι να κερδίζει την έφεση σε τρίτο βαθμό - το ματς των δύο ομάδων θα γίνει τον Ιανουάριο, επιστράφηκε ο βαθμός που είχε αφαιρεθεί από τους παρτενοπέι κι ενώ αρχικά το ματς είχε κατακυρωθεί υπέρ των μπιανκονέρι με σκορ 3-0 - γνώρισαν το βράδυ της ίδιας μέρας βαριά εντός έδρας ήττα απο τη Φιορεντίνα.

Οι βιόλα απέδρασαν από το Τορίνο με 0-3! Ο Βλάχοβιτς άνοιξε το σκορ μόλις στο τρίτο λεπτό, ενώ τα πράγματα για τους γηπεδούχους έγιναν χειρότερα όταν αποβλήθηκε ο Κουδράδο με απευθείας κόκκινη στο 18'.

Το αυτογκόλ του Αλέξ Σάντρο στο 76' έφερε το 0-2, ενώ το τελικό αποτέλεσμα διαμόρφωσε ο Κάσερες στο 81ο λεπτό.

Η Γηραιά Κυρία έτσι έμεινε στο -7 από την κορυφή, με τη Μίλαν να υποδέχεται το βράδυ της Πέμπτης τη Λάτσιο.

ΓΙΟΥΒΕΝΤΟΥΣ (Αντρέα Πίρλο): Στσέσνι, Κουαδράδο, Ντε Λιχτ (87' Φραμπότα), Μπονούτσι, Αλέξ Σάντρο, Κιέζα, ΜακΚένι (73' Κουλουσέβσκι), Μπεντανκούρ, Ράμσεϊ (20' Ντανίλο), Κριστιάνο Ρονάλντο, Μοράτα (46' Μπερναρντέσκι)

ΦΙΟΡΕΝΤΙΝΑ (Τσέζαρε Πραντέλι): Ντραγκόβσκι, Ίγκορ, Μιλένκοβιτς, Πεσέλα, Κάσερες, Μπιράγκι (82' Βενούτι) Αμραμπάτ, Μπόρχα Βαλέρο (52' Πουλγκάρ), Καστροβίλι, Βλάχοβιτς (75' Κουαμέ), Ριμπερί (82' Μποναβεντούρα).