CHAMPIONS LEAGUE

Γιουβέντους - Πόρτο: Το γκολ πρόκρισης του πρώην παίκτη του ΠΑΟΚ Σέρτζιο Ολιβέιρα με απευθείας φάουλ

Ο Ολιβέιρα σκοράρει το 2-2 στο Γιουβέντους - Πόρτο
Ο Ολιβέιρα σκοράρει το 2-2 στο Γιουβέντους - Πόρτο GLOMEX

Ο πρώην παίκτης του ΠΑΟΚ, Σέρτζιο Ολιβέιρα, έδωσε την πρόκριση στην Πόρτο πετυχαίνοντας το 2-2 κόντρα στη Γιουβέντους με απευθείας εκτέλεση φάουλ στο 115' της παράτασης.

Η Πόρτο πήρε την πρόκριση για τα προημιτελικά του Champions League παρά το γεγονός ότι ηττήθηκε 3-2 από τη Γιουβέντους (είχε νικήσει 2-1 εντός έδρας). Οι Πορτογάλοι πέτυχαν το γκολ που τους χάρισε το εισιτήριο για την επόμενη φάση στην παράταση και συγκεκριμένα στο 115ο λεπτό με τον Σέρτζιο Ολιβέιρα.

Ο πρώην παίκτης του ΠΑΟΚ έστειλε την μπάλα στα δίχτυα με απευθείας εκτέλεση φάουλ από μεγάλη απόσταση κάνοντας το 2-2 και δίνοντας το σκορ πρόκρισης στην ομάδα του.

Η Γιουβέντους πήρε το προβάδισμα με 3-2 στο 117ο λεπτό με κεφαλιά του Ραμπιό, αλλά αυτό δεν ήταν αρκετό για να δώσει την πρόκριση στους μπιανκονέρι, που χρειάζονταν ένα ακόμη τέρμα.

Photo credits: Glomex