SERIE A

Μίλαν - Γιουβέντους: Κιέζα και πάλι για το 1-2

Φεντερίκο Κιέζα και Τεό Ερναντέζ στο Μίλαν - Γιουβέντους
Φεντερίκο Κιέζα και Τεό Ερναντέζ στο Μίλαν - Γιουβέντους AP PHOTO/ANTONIO CALANNI

Ο Φεντερίκο Κιέζα πέτυχε και δεύτερο γκολ, δίνοντας στο 62ο λεπτό το προβάδισμα (1-2) στη Γιουβέντους στην εκτός έδρας αναμέτρηση με τη Μίλαν. Η ασίστ και πάλι από τον Πάουλο Ντιμπάλα. (VIDEO)

Η Μίλαν υποδέχτηκε το βράδυ της Τετάρτης (6/1) τη Γιουβέντους για την 16η αγωνιστική της Serie A και οι μπιανκονέρι άνοιξαν το σκορ στο 18ο λεπτό με τον Φεντερίκο Κιέζα έπειτα από ασίστ με τακουνάκι του Πάουλο Ντιμπάλα. Οι ροσονέρι έφτασαν στην ισοφάριση στο 41ο λεπτό με τον Καλάμπρια ν' αφήνει άγαλμα τον Στσέσνι. Η Γηραιά Κυρία πήρε ξανά το προβάδισμα στο 62ο λεπτό.

Και πάλι με τον Φεντερίκο Κιέζα. Ο 23χρονος βρήκε χώρο εκτός περιοχής και με το αριστερό νίκησε για δεύτερη φορά στο ντέρμπι τον συμπαίκτη του στη σκουάντρα ατζούρα, Τζανλουίτζι Ντοναρούμα. Η ασίστ όπως και στο πρώτο γκολ από τον Πάουλο Ντιμπάλα.