ΚΡΙΣΤΙΑΝΟ ΡΟΝΑΛΝΤΟ

Γιουβέντους - Ντινάμο: Ο Κριστιάνο Ρονάλντο έφτασε τα 750 γκολ

Ο Κριστιάνο Ρονάλντο πανηγυρίζει το γκολ που σημείωσε απέναντι στη Φερεντσβάρος για το Champions League 2020/21
Ο Κριστιάνο Ρονάλντο πανηγυρίζει το γκολ που σημείωσε απέναντι στη Φερεντσβάρος MARCO ALPOZZI/LAPRESSE VIA AP

Ο Κριστιάνο Ρονάλντο διεύρυνε σε 2-0 το προβάδισμα της Γιουβέντους επί της Ντινάμο Κιέβου φτάνοντας το 750ό γκολ του σε συλλογικό και εθνικό επίπεδο. (VIDEO)

Η Γιουβέντους υποδέχτηκε το βράδυ της Τετάρτης την Ντινάμο Κιέβου για την 5η αγωνιστική των ομίλων του Champions League και την αναμέτρηση διηύθυνε η Στεφανί Φραπάρ, πρώτη γυναίκα διαιτητής στην ιστορία της διοργάνωσης.

Ο Φεντερίκο Κιέζα άνοιξε το σκορ στο 21ο λεπτό για τη Γηραιά Κυρία, ενώ ο Κριστιάνο Ρονάλντο στο 57ο λεπτό διεύρυνε σε 2-0 το προβάδισμα των μπιανκονέρι.

Αυτό ήταν το 750ό γκολ για τον Πορτογάλο σε συλλογικό και εθνικό επίπεδο.

Στο 65ο λεπτό ο Άλβαρο Μοράτα από ασίστ του Φεντερίκο Κιέζα έκανε το 3-0 για την ομάδα του Τορίνο.

TAGS ΚΡΙΣΤΙΑΝΟ ΡΟΝΑΛΝΤΟ CHAMPIONS LEAGUE ΓΙΟΥΒΕΝΤΟΥΣ ΔΙΕΘΝΕΣ ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ ΙΤΑΛΙΑ ΑΓΓΛΙΑ ΙΣΠΑΝΙΑ ΠΟΡΤΟΓΑΛΙΑ ΡΕΑΛ ΜΑΔΡΙΤΗΣ ΜΑΝΤΣΕΣΤΕΡ ΓΙΟΥΝΑΙΤΕΝΤ