CHAMPIONS LEAGUE

Μπαρτσελόνα - Γιουβέντους: Ξανά γκολ με πέναλτι ο Κριστιάνο και 0-3

Ο Κριστιάνο Ρονάλντο στην αναμέτρηση της Γιουβέντους με την Μπαρτσελόνα
Ο Κριστιάνο Ρονάλντο στην αναμέτρηση της Γιουβέντους με την Μπαρτσελόνα AP PHOTO/JOAN MONFORT

Ο Κριστιάνο Ρονάλντο με τη δεύτερη εύστοχη εκτέλεση πέναλτι διεύρυνε (0-3) το προβάδισμα της Γιουβέντους στην εκτός έδρας αναμέτρηση με την Μπαρτσελόνα. (VIDEO)

Η Μπαρτσελόνα υποδέχτηκε το βράδυ της Τρίτης (8/12) τη Γιουβέντους για την τελευταία (6η) αγωνιστική των ομίλων του Champions League και η Γηραιά Κυρία άνοιξε το σκορ στο 13ο λεπτό με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι του Κριστιάνο Ρονάλντο. Ο Γουέστον ΜακΚένι έκανε το 0-2 για τους μπιανκονέρι, ενώ το 0-3 ήλθε από το δεύτερο γκολ του Πορτογάλου.

Ήλθε στο 52ο λεπτό, όπως και το πρώτο. Με εκτέλεση πέναλτι, δηλαδή, στην οποία νίκησε τον Μαρκ-Αντρέ Τερ Στέγκεν.