ΙΤΑΛΙΑ

Κροτόνε - Γιουβέντους 1-1: Μπλόκο στους μπιανκονέρι

Στιγμιότυπο από το Κροτόνε - Γιουβέντους
Στιγμιότυπο από το Κροτόνε - Γιουβέντους AP

Η Κροτόνε και η Γιουβέντους αναδείχθηκαν ισόπαλες 1-1 στην αναμέτρηση για την 4η αγωνιστική της Serie A. Τα γκολ πέτυχαν οι Σίμι (12') και Μοράτα στο (21')

Η Γιουβέντους δεν κατάφερε να φύγει με το διπλό από την έδρα της Κροτόνε, καθώς το παιχνίδι στο Stadio Ezio Scida έληξε ισόπαλο με το σκορ 1-1 για την 4η αγωνιστική της Serie A.

Η Κροτόνε κέρδισε πέναλτι στο 12ο λεπτό όταν ο Ρέκα ανατράπηκε από τον Μπονούτσι. Την εκτέλεση ανέλαβε ο Σίμι, ο οποίος ευστόχησε από την άσπρη βούλα και δεν άφησε περιθώρια αντίδρασης στον Μπουφόν.

Στο 21ο λεπτό ήρθε η απάντηση από τους μπιανκονέρι. Ο Κίεζα έψαξε από τα δεξιά τον Μοράτα, ο οποίος από πολύ κοντά έγραψε το 1-1 φέρνοντας το παιχνίδι στα ίσα.

Στο 60' ο Κίεζα στο ντεμπούτο του με τους μπιανκονέρι αντίκρισε την απευθείας κόκκινη κάρτα για πάτημα πάνω στον Τσιγκακρίνι και έτσι η Γιουβέντους έμεινε με δέκα παίκτες. Στο 76ο λεπτό οι φιλοξενούμενοι βρήκαν δίχτυα με τον Μοράτα, αλλά το VAR υπέδειξε τον Ισπανό σε θέση οφσάιντ.

Κροτόνε: Κορντάζ, Περέιρα, Μαγκαλάν, Μαρόνε, Λουπέρτο, Ρέκα, Μολίνα, Τσιγκαρίνι, Βούλιτς, Μεσσίας, Σίμι

Γιουβέντους: Μπουφόν, Ντεμιράλ, Μπονούτσι, Ντανίλο, Κίεζα, Μπέντανκουρ, Αρτούρ, Φραμπότα, Πορτανόβα, Κολουσέβσκι, Μοράτα