LA LIGA

Λεβάντε - Βαλένθια 1-0: Πήρε το τρίποντο με Μαρτί

Οι παίκτες της Λεβάντε πανηγυρίζουν γκολ κόντρα στη Ρεάλ για τη La Liga.
Οι παίκτες της Λεβάντε πανηγυρίζουν γκολ κόντρα στη Ρεάλ Ⓒ 2021 MANU FERNANDEZ/ASSOCIATED PRESS

Η Λεβάντε επικράτησε 1-0 της Βαλένθια για την 27η αγωνιστική της La Liga χάρη στο γκολ του Μαρτί στο 18ο λεπτό της αναμέτρησης.

Η Λεβάντε πανηγύρισε τη νίκη στην αναμέτρηση με τη Βαλένθια για την 27η αγωνιστική της La Liga, καθώς επικράτησε με σκορ 1-0. Κάπως έτσι, η Λεβάντε επέστρεψε στις νίκες έπειτα από δύο ματς στο πρωτάθλημα και έφτασε τους 35 πόντους στην 8η θέση.

Η Βαλένθια από τη άλλη, έμεινε πιο πίσω καθώς βρίσκεται στην 12η θέση του βαθμολογικού πίνακα μετρώντας 30 βαθμούς.

Το γκολ που έδωσε τη νίκη στους γηπεδούχους σημειώθηκε στο 18ο λεπτό. Ο Ροτσίνα τροφοδότησε τον Μαρτί, ο οποίος πάτησε στην περιοχή έκανε το πλασέ και έγραψε το 1-0 που έμελλε να μείνει έως το φινάλε.

ΛΕΒΑΝΤΕ: Φερνάντες, Κλερκ, Βέζο, Ντουάρτε (59' Πιέρ), Μιραμόν, Ροτσίνα (85' Τόνιο), Μπαρντί, Βούξεβιτς, Ντε Φρούτος, Μοράλες (72' Μάλσα), Μαρτί (72' Μαρτί)

ΒΑΛΕΝΘΙΑ: Σίλεσεν, Παουλίστα, Ντιακαμπί, Γκιγιαμόν (76' Μπλάνκο), Κορέια (85' Τζέισον), Βας, Ολιβά (85' Μουσά), Λάτο, Γκουέδες, Λι (63' Βαγιέχο), Γκαμεϊρό (76' Κουτρόνε)