SERIE A

Μίλαν - Γιουβέντους: Με ΜακΚένι το 1-3

AP PHOTO/ANTONIO CALANNI

Οι δύο πρώτες αλλαγές του Αντρέα Πίρλο έφεραν το τρίτο γκολ της Γιουβέντους. Ο Κουλουσέβσκι μπήκε από δεξιά και σέρβιρε στον Γουέστον ΜακΚένι για το 1-3.

Η Μίλαν υποδέχτηκε το βράδυ της Τετάρτης (6/1) τη Γιουβέντους για την 16η αγωνιστική της Serie A και οι μπιανκονέρι άνοιξαν το σκορ στο 18ο λεπτό με τον Φεντερίκο Κιέζα έπειτα από ασίστ με τακουνάκι του Πάουλο Ντιμπάλα. Οι ροσονέρι έφτασαν στην ισοφάριση στο 41ο λεπτό με τον Καλάμπρια ν' αφήνει άγαλμα τον Στσέσνι. Η Γηραιά Κυρία πήρε ξανά το προβάδισμα στο 62ο λεπτό. Το διεύρυνε, μάλιστα, στο 76ο λεπτό.