ΜΙΛΑΝ

Μίλαν - Σέλτικ: Έκαναν το 0-2 σε 2-2 μέσα σε δύο λεπτά οι ροσονέρι

Το σουτ του Καστιγιέχο για το 2-2 στο Μίλαν - Σέλτικ στην 5η αγωνιστική των ομίλων του Europa League.
Το σουτ του Καστιγιέχο για το 2-2 στο Μίλαν - Σέλτικ GLOMEX

Η Μίλαν κατάφερε να κάνει το 2-2 απέναντι στην Σέλτικ με δύο γκολ στο 24' και στο 26', ενώ οι φιλοξενούμενοι είχαν προηγηθεί μέχρι το 14ο λεπτό της αναμέτρησης με 0-2.

Εντυπωσιακό ήταν το ξεκίνημα στην αναμέτρηση της Μίλαν με την Σέλτικ για την 5η αγωνιστική των ομίλων του Europa League. Οι φιλοξενούμενοι άνοιξαν το σκορ στο 7' από τον Ρόγκιτς έπειτα από λάθος στην άμυνα των ροσονέρι.

Στο 14' η Σέλτικ κατάφερε να κάνει δύο τα τέρματά της με τον Εντουάρντ, ο οποίος πέτυχε να πλασάρει πάνω από τον Ντοναρούμα.

Ωστόσο, η Μίλαν κατάφερε να ανακάμψει από την "παγωμάρα" και φρόντισε να απαντήσει. Ο Τσαλχάνογλου στο 24' εκτέλεσε απευθείας με τον Βασίλη Μπάρκα να μην αντιδράει.

Δύο λεπτά αργότερα, στο 26' οι γηπεδούχοι έφεραν το παιχνίδι στα ίσα. Η μπάλα έφτασε στα πόδια του Σάμου Καστιγιέχο μέσα στην περιοχή και εκείνος έκανε το 2-2.