CHAMPIONS LEAGUE

Μπασακσεχίρ - Λειψία: Τα τρία γκολ του πρώτου μέρους

Οι παίκτες της Λειψίας πανηγυρίζουν το γκολ του Πόουλσεν κατά της Μπασακσεχίρ
Οι παίκτες της Λειψίας πανηγυρίζουν το γκολ του Πόουλσεν κατά της Μπασακσεχίρ AP PHOTO

Η Λειψία άνοιξε το σκορ με τον Πόουλσεν, διεύρυνε το προβάδισμά της με τον Μουκιελέ, ενώ ο Καχβετσί στο 45+3' μείωσε σε 1-2 για την Μπασακσεχίρ. Δείτε τα τρία γκολ του πρώτου μέρους στο ματς της Κωνσταντινούπολης. (VIDEO)

Η αυλαία της πέμπτης αγωνιστικής του ογδόου ομίλου του Champions League άνοιξε στην Κωνσταντινούπολη, όπου η Μπασακσεχίρ υποδέχτηκε τη Λειψία.

Οι ταύροι άνοιξαν το σκορ στο "Φατίχ Τερίμ" με τον Γιαν Πόουλσεν στο 26ο λεπτό, ενώ ο Μουκιελέ στο 43ο διεύρυνε το προβάδισμα της γερμανικής ομάδας σε 0-2.

Οι γηπεδούχοι μείωσαν σε 1-2 στο τρίτο λεπτό του επιπρόσθετου χρόνου του πρώτου ημιχρόνου με τον Ιρφάν Καχβετσί.