ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ

Οι παίκτες της Ιταλίας έστησαν τρελό πάρτι στο πούλμαν για το γκολ στο 92'

Italy's Cristiano Biraghi, left, celebrates with Italy coach Roberto Mancini after scoring the winning goal during the UEFA Nations League soccer match between Poland and Italy at the Silesian Stadium Chorzow, Poland, Sunday Oct. 14, 2018. Italy won 1.0. (AP Photo/Czarek Sokolowski) AP PHOTO/CZAREK SOKOLOWSKI

Η Ιταλία πήρε μεγάλη νίκη στο Nations League στην έδρα της Πολωνίας χάρη σε γκολ στις καθυστερήσεις και οι παίκτες του Μαντσίνι το γιόρτασαν τραγουδώντας με πάθος τον εθνικό ύμνο στο πούλμαν (VIDEO).

Έχουμε συνηθίσει τους Ιταλούς παίκτες να δίνουν... ρεσιτάλ κάθε φορά που ακούγεται ο εθνικός ύμνος της χώρας τους πριν από κάποιον αγώνα, όμως αυτή τη φορά το ασίγαστο πάθος "χτύπησε κόκκινο" και μετά τη λήξη του ματς.

Αναφερόμαστε στη σπουδαία επικράτηση με 1-0 επί της Πολωνίας για το Nations League χάρη στο γκολ του Κριστιάνο Μπιράγκι στο 92ο λεπτό, με τους παίκτες της "σκουάντρα ατζούρα" να πανηγυρίζουν έξαλλα το τέρμα στον αγωνιστικό χώρο ( υπήρχε και αφιέρωση από τον σκόρερ στον αδικοχαμένο Νταβίντε Αστόρι) αλλά και έξω από αυτό.

Συγκεκριμένα, η έκρηξη των "ατζούρι" έγινε μέσα στο πούλμαν, με τους παίκτες να τραγουδούν όλοι μαζί τον εθνικό ύμνο έχοντας για αρχηγό τον Φεντερίκο Μπερναρντέσκι, που δεν έχασε την ευκαιρία να καταγράψει τις στιγμές αυτές μέσα από το Instastory.