FOOTBALL LEAGUE

Νίκη Βόλου - Αιγάλεω 1-2: Πρεμιέρα με διπλό στις καθυστερήσεις

Το Αιγάλεω πανηγυρίζει γκολ κόντρα στη Νίκη Βόλου για την Football League.
Το Αιγάλεω πανηγυρίζει γκολ κόντρα στη Νίκη Βόλου EUROKINISSI SPORTS

Το Αιγάλεω πήρε τη νίκη στην 1η αγωνιστική της Football League για τον νότιο όμιλο επικρατώντας 2-1 της Νίκης Βόλου στο Πανθεσσαλικό Στάδιο.

Το Αιγάλεω μπήκε με το δεξί στην πρεμιέρα της φετινής σεζόν της Football League για τον νότιο όμιλο. Η ομάδα των Δυτικών προαστίων επικράτησε 2-1 της Νίκης Βόλου στο Πανθεσσαλικό Στάδιο.

Οι φιλοξενούμενοι άνοιξαν το σκορ στις καθυστερήσεις του πρώτου μέρους. Ο Οικονομόπουλος επιχείρησε ένα σουτ, η μπάλα βρήκε στο απλωμένο χέρι του Ντομίνγκεθ στην περιοχή και ο διαιτητής καταλόγισε πέναλτι για το Αιγάλεω. Ο Τσιλιγκίρης ανέλαβε την εκτέλεση και έγραψε το 0-1.

Στο 74ο λεπτό η Νίκη Βόλου έφτασε στην ισοφάριση. Ο Μαχαίρας βρήκε την μπάλα με το χέρι στην περιοχή, ο Γκαρθία εκτέλεσε και σημείωσε το 1-1.

Το νικητήριο γκολ πέτυχε το Αιγάλεω στο 90+1'. Ο Μπουρλάκης με σουτ μέσα από την περιοχή έστειλε την μπάλα στα δίχτυα, αφού εκμεταλλεύθηκε λάθος του Τσιμπούκα.