ΑΡΓΕΝΤΙΝΗ

Οι Αργεντίνοι το τερμάτισαν, δείχνοντας τον Μαραντόνα να σώζει πάνω στην γραμμή την Μπόκα κόντρα στην Ρίβερ

Meme που δείχνει τον Μαραντόνα να σώζει την Μπόκα στο παιχνίδι με την Ρίβερ
Meme που δείχνει τον Μαραντόνα να σώζει την Μπόκα στο παιχνίδι με την Ρίβερ PRINTSCREEN

Πανικός δημιουργήθηκε στα social media της Αργεντινής μετά την απίστευτη χαμένη ευκαιρία της Ρίβερ Πλέιτ στο 89ο λεπτό με την Μπόκα, με τους Αργεντινούς να δημιουργούν μία σειρά από memes που δείχνουν τον Μαραντόνα να σώζει την άλλοτε ομάδα του.

Ο Ντιέγκο Μαραντόνα είναι αυτός που έσωσε την Μπόκα Τζούνιορς στο 89ο λεπτό του αγώνα με την Ρίβερ στην ισοπαλία των ομάδων με 1-1. Αυτό τουλάχιστον υποστηρίζουν χιουμοριστικά στην Αργεντινή μετά την απίστευτη φάση που εκτυλίχθηκε μπροστά στην εστία της Μπόκα, που κράτησε το σκορ στο 1-1, λέγοντας ότι υπήρξε... θεϊκή παρέμβαση.

Με την Μπόκα να γλιτώνει από θαύμα το 1-2, τα αργεντίνικα social media γέμισαν με memes που δείχνουν τον θρύλο του Παγκόσμιου ποδοσφαίρου να γλιτώνει την ομάδα της καρδιάς του, με τις εμπνεύσεις των αργεντινών να προκαλούν γέλιο, σε μία μέρα που οι οπαδοί της Μπόκα τίμησαν τον θρύλο της ομάδας με ένα εκπληκτικό πανό.

Δείτε μερικά από τα καλύτερα memes που δημοσίευσε η αργεντίνικη ιστοσελίδα της OLE