NATIONS LEAGUE

Ολλανδία - Βοσνία: Μαγικές ενέργειες και γκολ από τον Ντεπάι

Ο Μέμφις Ντεπάι ελέγχει την μπάλα στην αναμέτρηση ανάμεσα στην Ολλανδία και την Βοσνία για την 5η αγωνιστική του Nations League.
Ο Μέμφις Ντεπάι στην αναμέτρηση ανάμεσα στην Ολλανδία και την Βοσνία JOHN THYS/POOL VIA AP

Ο Μέμφις Ντεπάι έχει πραγματοποιήσει δύο εκπληκτικές ενέργειες στην αναμέτρηση της Ολλανδίας με την Βοσνία για το Nations League ταλαιπωρώντας την άμυνα των φιλοξενούμενων, ενώ σκόραρε και στο 55'. (VIDEOS)

Σε τρελά κέφια βρίσκεται ο Μέμφις Ντεπάι στην αναμέτρηση της Ολλανδίας με την Βοσνία για την 5η αγωνιστική του Nations League. Ο Ολλανδός ποδοσφαιριστής πραγματοποίησε μία τρομερή πάσα στο 30ο λεπτό ψάχνοντας τον Βάινταλ με γυρισμένη την πλάτη.

Ο Μέμφις προέβη σε ακόμη μία υπέροχη ενέργεια στο 47ο λεπτό ταλαιπωρώντας την άμυνα της Βοσνίας. Σήκωσε την μπάλα με το τακουνάκι, πάνω από τον Τσίμιροτ και στην συνέχεια βρήκε τον Μπέρχαους, ο οποίος έχασε ευκαιρία για το 3-0.

Τελικά, ο Ντεπάι ήταν εκείνος που πέτυχε το τρίτο γκολ των οράνιε στο 55ο λεπτό με κοντινό πλασέ, έπειτα από ασίστ του Ντάμφρεϊς.