ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ

Ολυμπιακός - Ατρόμητος: Δύο γκολ σε 6 λεπτά ο Ελ Αραμπί

Ο Ελ Αραμπί πανηγυρίζει αγκαλιά με τον Σεμέδο
Ο Ελ Αραμπί με τον Σεμέδο EUROKINISSI

Ο Ελ Αραμπί πέτυχε ακόμα δύο τέρματα μέσα σε πέντε λεπτά στην αναμέτρηση του Ολυμπιακού με τον Ατρόμητο και έκανε χατ τρικ.

Ο Ελ Αραμπί είχε κέφια το βράδυ του Σαββάτου στο "Γ. Καραϊσκάκης" και πέτυχε δύο γκολ μέσα σε έξι λεπτά για να φτάσει σε χατ τρικ στο δεύτερο μέρος του αγώνα ανάμεσα στον Ολυμπιακό και τον Ατρόμητο.

Μετά το πρώτο τέρμα που πέτυχε στο 52' ήρθαν άλλα δύο γκολ στο 82' και στο 87'. Αρχικά στο 82' ο Ολυμπιακός βγήκε στην αντεπίθεση με τον Λοβέρα να έχει τη μπάλα, δεν έδωσε την κατάλληλη στιγμή στον Ρατζέλοβιτς αλλά με τη δεύτερη στον Μαροκινό επιθετικό. Αυτός με ωραία ντρίπλα γύρισε στην περιοχή, απέφυγε δύο αντιπάλους και σκόραρε με δυνατό αριστερό σουτ.

Πέντε λεπτά αργότερα ο Ολυμπιακός κέρδισε κόρνερ από τα δεξιά. Ο Ελ Αραμπί βρέθηκε στο πρώτο δοκάρι και με το γόνατο έσπρωξε τη μπάλα στα δίχτυα για το 4-0 που ήταν το τρίτο προσωπικό γκολ του Μαροκινού και το τελικό σκορ.