ΑΕΚ

Καρντόσο: "Χάναμε εύκολα τη μπάλα, δεχόμασταν εύκολα επιθέσεις"

Ο Μιγκέλ Καρντόσο παραδέχτηκε την προβληματική εικόνα της ΑΕΚ στον αγώνα με την Τραμπζονσπόρ, κατά τον οποίο η ομάδα του ηττήθηκε με 1-3 στο ΟΑΚΑ.

Μετά την ήττα (1-3) της ομάδας του από την Τράμπζονσπορ, στο πρώτο παιχνίδι για τα playoffs του Europa League, ο προπονητής της ΑΕΚ Μιγκέλ Καρντόσο σχολίασε στην κάμερα της Nova:

"Δεν συμφωνώ ότι το ματς σήμερα είχε πολλές ομοιότητες με αυτό κόντρα στην Κραϊόβα. Ξεκινήσαμε καλά στο πρώτο ημίχρονο με ευκαιρίες, όμως δεχθήκαμε δύο γκολ από στημένα. Στο δεύτερο ημίχρονο, ενώ κάναμε κάποιες ευκαιρίες ήρθε και το τρίτο γκολ.

Νομίζω ήταν διαφορετικό παιχνίδι το σημερινό. Σίγουρα όμως σε κάποιες στιγμές χάναμε εύκολα τη μπάλα και δεχόμασταν φάσεις. Στην επίθεση δεν κρατήσαμε τις θέσεις μας και αυτό σημαίνει ότι όταν χάναμε τη μπάλα, δεχόμασταν εύκολες επιθέσεις από τον αντίπαλο".