ΑΡΗΣ

Άρης - Μόλντε: Το δοκάρι των κιτρίνων στην παράταση

Τεράστια ευκαιρία να ξαναμπεί στο ματς έχασε στην αρχή του δεύτερου ημιχρόνου της παράτασης ο Άρης που είδε την μπάλα να χτυπά στο οριζόντιο δοκαρι της εστίας της Μόλντε και στη συνέχεια τον πεσμένο Χουσαΐν να αποκρούει πάνω στη γραμμή. (VIDEO)

Η Μόλντε με το τέρμα του Μπολί στο πρώτο λεπτό των καθυστερήσεων του πρώτου ημιχρόνου της παράτασης έκανε το 3-1 απέναντι στον Άρη και με αυτό το γκολ κατάφερε να πάρει την πρόκριση για τα play offs του Europa League.

Οι κίτρινοι όμως είχαν την ευκαιρία να ξαναμπούν στο ματς με την έναρξη του δευτέρου ημιχρόνου της παράτασης, αλλά η τύχη τους γύρισε την πλάτη.

Στο 110' ο Ματίγια εκτέλεσε το φάουλ, η μπάλα έφτασε στο Ρόουζ που πήρε την κεφαλιά με τον Χουσαΐν να αποκρούει και στη συνέχεια αυτή να πηγαίνει στο οριζόντιο δοκάρι. Στη συνέχεια ο Τόνσο έγινε αποδέκτης της μπάλας μέσα στη μικρή περιοχή, έκανε το σουτ με την μία όμως ο Χουσαΐν απέκρουσε όντας πεσμένος στον αγωνιστικό χώρο πάνω στη γραμμή!

Στη συνέχεια ο Μπάσα έκανε νέο σουτ από το ύψος του πέναλτι το οποίο σταμάτησε στους αμυντικούς.

Δείτε τη μεγάλη χαμένη ευκαιρία του Άρη.