ΠΑΝΑΙΤΩΛΙΚΟΣ

Φιλική εξάρα για τον Παναιτωλικό επί της Νίκης Βόλου

ACTION IMAGES PRESS AGENCY

Ο Παναιτωλικός επικράτησε με 6-0 σε φιλικό παιχνίδι της Νίκης Βόλου σε ένα ματς που διεξήχθη το απόγευμα της Κυριακής στο Πανθεσσαλικό.

Φιλικό αγώνα με αντίπαλο τη Νίκη Βόλου έδωσε την Κυριακή το απόγευμα ο Παναιτωλικός στο Πανθεσσαλικό στάδιο με την ομάδα του Αγρινίου να επικρατεί με 6-0 της Νίκης.

Στο 21’ ο Έρικσον άνοιξε το σκορ και στο 32’ ο Μοράρ έκανε το 2-0. Στο 37’ ο Χαντάκιας με κεφαλιά πέτυχε το τρίτο γκολ, για να ακολουθήσουν άλλα δύο στο 41’ από τον Ντίας και στο επόμενο λεπτό από τον Μανά. Στο 51’ ο Παρράς διαμόρφωσε το τελικό σκορ.

Παναιτωλικός: Κυριακίδης, Λιάβας, Τσοκάνης, Χαντάκιας, Μιχάι, Έρικσον, Πάουλο, Ντίας, Ουίλιαν, Μανά, Μοράρ (34’ Βασιλούδης).

Στο β’ ημίχρονο αγωνίστηκαν οι: Γιαννακόπουλος, Μαρινάκης, Ρότσα, Μαλής (71’ Γιαννιώτης Δ.), Άργκους, Αγρόδημος, Τσιγγάρας (71’ Νταλακούρας), Βασιλούδης, Κόκκορης, Μπελεβώνης, Παρράς.