ΠΑΟΚ

Πρόβλημα με την οθόνη του VAR στο Λαμία - ΠΑΟΚ, δεν "τσέκαρε" το 0-1 ο διαιτητής

Ο ΠΑΟΚ βρήκε γκολ στο 33ο λεπτό με τον Μάτος, αλλά τη φάση δεν μπόρεσε να ελέγξει στο VAR ο διαιτητής Σέζος διότι κόλλησε το σύστημα προβολής της φάσης (VIDEO).

Στην αναμέτρηση του ΠΑΟΚ με την Λαμία, οι νταμπλούχοι σκόραραν στο 33ο λεπτό μετά από εκτέλεση φάουλ του Βιεϊρίνια και προβολή του Μάτος. Ο διαιτητής Σέζος ενημερώθηκε από το VAR για τη φάση, ωστόσο δεν μπόρεσε να εξετάσει το ριπλέι διότι κόλλησε το σύστημα.

Ο διαιτητής μέτρησε το γκολ και το παιχνίδι συνεχίστηκε χωρίς να έχει αποκατασταθεί το πρόβλημα. Οι πάγκοι των δύο ομάδων ενημερώθηκαν, σύμφωνα με την μετάδοση της ΕΡΤ, για το ζήτημα που δημιουργήθηκε στο VAR. Το ζήτημα λύθηκε στο ημίχρονο και η οθόνη λειτούργησε κανονικά μετά την επανέναρξη του αγώνα.

Αξίζει να σημειωθεί πως λόγω τεχνικού προβλήματος το VAR δεν είχε λειτουργήσει στην αναμέτρηση Παναιτωλικός - ΟΦΗ στις 22 Δεκεμβρίου (16η αγωνιστική της Super League 1).