SUPER LEAGUE 2

Παναιτωλικός - Λαμία: Τα πέντε δοκάρια στο Αγρίνιο

SUPERLEAGUE 2020-2021 / ΠΑΝΑΙΤΩΛΙΚΟΣ - ΛΑΜΙΑ (ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΑ: ΓΙΩΡΓΟΣ ΔΕΡΒΙΣΗΣ / EUROKINISSI)
Στιγμιότυπο από το παιχνίδι Παναιτωλικός - Λαμία στις 24/1/2020 EUROKINISSI SPORTS

Η αναμέτρηση στο Αγρίνιο ανάμεσα σε Παναιτωλικό και Λαμία για τη 18η αγωνιστική της Super League Interwetten δεν είχε γκολ, αλλά πέντε δοκάρια! Δείτε τις φάσεις. (VIDEO)

Παναιτωλικός και Λαμία είχαν πέντε δοκάρια (τρία οι γηπεδούχοι, δύο οι φιλοξενούμενοι), αλλά όχι γκολ (0-0).

Το πρώτο στο 2ο λεπτό. Ο Μπαρμπόζα εκτέλεσε με το αριστερό, ο Βέργος πετάχτηκε στο πρώτο δοκάρι, έκανε το πλασέ στην κίνηση και η μπάλα πήγε στο αριστερό δοκάρι της εστίας της Λαμίας.

Το δεύτερο στο 9ο λεπτό. Από τρομερή εκτέλεση από τον Μπα, η μπάλα πήγε στο δοκάρι, στην πλάτη του Κνετ και κόρνερ.

Στο 52' ο Τζανετόπουλος έκανε την προβολή και η μπάλα πήγε στο δοκάρι.

Δύο λεπτά αργότερα, στο 54', ο Μάσουρεκ έκανε το σουτ και η μπάλα κατέληξε στο οριζόντιο δοκάρι.

Το τρίτο δοκάρι για τον Παναιτωλικό και πέμπτο του ματς έγινε στο 74'. Ο Ντίας εκτέλεσε το κόρνερ, ο Αζάντι έπιασε την κεφαλιά και η μπάλα πήγε στο οριζόντιο δοκάρι.