ΚΥΠΕΛΛΟ ΕΛΛΑΔΑΣ

Παναιτωλικός - Ολυμπιακός: Με δυνατό σουτ του Μπρούμα το 0-1

Ο Μπρούμα σουτάρει για το 1-0 του Ολυμπιακού κόντρα στον Παναιτωλικό
Ο Μπρούμα σουτάρει για το 1-0 του Ολυμπιακού κόντρα στον Παναιτωλικό COSMOTE GLOMEX

Στο 20ό λεπτό, ο Ολυμπιακός πήρε το προβάδισμα στην αναμέτρηση με τον Παναιτωλικό για το Κύπελλο με δυνατό σουτ του Μπρούμα μέσα από την περιοχή. (VIDEO)

Μπροστά στο σκορ μπήκε ο Ολυμπιακός στο 20ό λεπτό της αναμέτρησης με τον Παναιτωλικό για την πρώτη φάση του Κυπέλλου. Το γκολ των "ερυθρολεύκων" σημείωσε ο Μπρούμα με δυνατό σουτ μέσα από την περιοχή, ύστερα από συνεργασία με τον Μάριο Βρουσάι. Ο Πορτογάλος εξτρέμ έφτασε τα τρία γκολ με τη φανέλα του Ολυμπιακού σε όλες τις διοργανώσεις.

Δείτε το 0-1:

Νωρίτερα και συγκεκριμένα στο 12' ο Αχμέντ Χασάν έχασε μία ευκαιρία να χριστεί σκόρερ, αλλά ο Νίκος Μελίσσας αρνήθηκε το γκολ σε τετ α τετ με τον Αιγύπτιο φορ.

Photo Credits: COSMOTE Glomex