Η εβδομάδα είναι κενή από Champions League και Europa League, με αποτέλεσμα να υπάρχουν εμβόλιμες αγωνιστικές και αγώνες κυπέλλων σε όλη την ποδοσφαιρική Ευρώπη. Δείτε αναλυτικά τι περιλαμβάνει το πρόγραμμα.

Μπορεί η εβδομάδα που διανύουμε να μην περιλαμβάνει αγώνες για τα κύπελλα Ευρώπης, ωστόσο υπάρχει ποδοσφαιρική δράση στα περισσότερα μεγάλα ευρωπαϊκά πρωταθλήματα, καθώς διεξάγονται εμβόλιμες αγωνιστικές, αλλά και αγώνες κυπέλλων.

ADVERTISING

Για την ακρίβεια, από τα πέντε μεγάλα ευρωπαϊκά πρωταθλήματα, μόνο στη Γαλλία δεν υπάρχουν αγώνες το προσεχές τριήμερο. Στην Ισπανία, την Ιταλία και τη Γερμανία διεξάγονται οι αναμετρήσεις της 5ης αγωνιστικής για τη La Liga, τη Serie A και την Bundesliga αντίστοιχα, ενώ στην Αγγλία, μπορεί να υπάρχουν αγώνες για την Premier League, αλλά οι ομάδες της κορυφαίας κατηγορίας μπαίνουν στη μάχη του 3ου γύρου του League Cup.

Δείτε αναλυτικά το πρόγραμμα, από την Τρίτη έως την Πέμπτη:

ΑΓΓΛΙΑ - LEAGUE CUP (3ΟΣ ΓΥΡΟΣ)

Τρίτη

ADVERTISING

21:45 Λέστερ - Λίβερπουλ (LIVE από το Sport24.gr)

21:45 Μπρέντφορντ - Νόριτς

21:45 Γουλβς - Μπρίστολ Ρόβερς

21:45 Μπέρνλι - Λιντς

21:45 Μπρίστολ Σίτι - Στόουκ

21:45 Άστον Βίλα - Μίντλεσμπρο

21:45 Γουέστ Χαμ - Μπόλτον

21:45 Κρίσταλ Πάλας - Χάντερσφιλντ

21:45 Μπόρνμουθ - Μπράιτον

22:00 Ρέντινγκ - Σουόνσι

22:00 Τότεναμ - Μπάρνσλι

Τετάρτη

21:45 Έβερτον - Σάντερλαντ

21:45 Άρσεναλ - Ντονκάστερ (LIVE από το Sport24.gr)

21:45 Τσέλσι - Νότιγχαμ Φόρεστ (LIVE από το Sport24.gr)

22:00 Γουέστ Μπρομ - Μάντσεστερ Σίτι (LIVE από το Sport24.gr)

22:00 Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ - Μπέρτον (LIVE από το Sport24.gr)

ΙΣΠΑΝΙΑ - LA LIGA (5Η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ)

Τρίτη

21:00 Βαλένθια - Μάλαγα

23:00 Μπαρτσελόνα - Έιμπαρ (LIVE από το Sport24.gr)

Τετάρτη

21:00 Αθλέτικ Μπιλμπάο - Ατλέτικο Μαδρίτης

21:00 Λεγκανές - Ζιρόνα

22:00 Ντεπορτίβο Λα Κορούνια - Αλαβές

23:00 Σεβίλλη - Λας Πάλμας

23:00 Ρεάλ Μαδρίτης - Μπέτις (LIVE από το Sport24.gr)

Πέμπτη

21:00 Βιγιαρεάλ - Εσπανιόλ

22:00 Θέλτα - Χετάφε

23:00 Λεβάντε - Ρεάλ Σοθιεδάδ

ΙΤΑΛΙΑ - SERIE A (5Η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ)

Τρίτη

21:45 Μπολόνια - Ίντερ

Τετάρτη

19:00 Μπενεβέντο - Ρόμα

21:45 Αταλάντα - Κροτόνε

21:45 Κάλιαρι - Σασουόλο

21:45 Τζένοα - Κιέβο

21:45 Βερόνα - Σαμπντόρια

21:45 Γιουβέντους - Φιορεντίνα

21:45 Λάτσιο - Νάπολι

21:45 Μίλαν - Σπαλ

21:45 Ουντινέζε - Τορίνο

ΓΕΡΜΑΝΙΑ - BUNDESLIGA (5Η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ)

Τρίτη

19:30 Γκλάντμπαχ - Στουτγάρδη

21:30 Σάλκε - Μπάγερν Μονάχου

21:30 Άουγκσμπουργκ - Λειψία

21:30 Βόλφσμπουργκ - Βέρντερ

Τετάρτη

19:30 Κολονία - Άιντραχτ Φρανκφούρτης

21:30 Χέρτα - Μπάγερ Λεβερκούζεν

21:30 Φράιμπουργκ - Ανόβερο

21:30 Αμβούργο - Ντόρτμουντ

21:30 Μάιντς - Χόφενχαϊμ

AP Photo/Jon Super