CHAMPIONS LEAGUE

Τσέλσι - Ατλέτικο: Έκρυψαν τη μπάλα στο γκολ του Ζιγές οι μπλε

O Ζιγές πανηγυρίζει γκολ του με τη φανέλα της Τσέλσι κόντρα στην Ατλέτικο για το Champions League GLOMEX

Η Τσέλσι άνοιξε το σκορ στο 34ο λεπτό της αναμέτρησης με την Ατλέτικο, σε ένα γκολ που η μπάλα πέρασε από τα πόδια και των τριών επιθετικών της πριν καταλήξει στο βάθος της εστίας του Γιαν Όμπλακ (VIDEO).

Η Τσέλσι μπήκε στο ματς του "Στάμφορντ Μπριτζ" με τον αέρα της νίκης με 1-0 στο Βουκουρέστι στο πρώτο ματς των δύο ομάδων για τους "16" του Champions League, ωστόσο όταν πήγε στα αποδυτήρια για την ανάπαυλα είχε φροντίσει να βρεθεί με ακόμα μεγαλύτερο αβαντάζ, ανοίγοντας το σκορ απέναντι στην Ατλέτικο στο 34ο λεπτό.

Αυτό το πέτυχε μάλιστα στην πρώτη μεγάλη της ευκαιρία στο παιχνίδι, με τη συνεργασία των τριών παικτών της επιθετικής γραμμής της. Ο Κάι Χάβερτς τροφοδότησε εξαιρετικά στον κενό χώρο τον συμπατριώτη του, Τίμο Βέρνερ, εκείνος κινήθηκε από τα αριστερά και την κατάλληλη στιγμή έκανε το γύρισμα στο ύψος του πέναλτι, με τον Χακίμ Ζιγές να κάνει το πλασέ με το δεξί και να στέλνει τη μπάλα να περάσει κάτω από το σώμα του Όμπλακ για το 1-0.

Photo Credits: Glomex