PREMIER LEAGUE

Τσέλσι - Μάντσεστερ Σίτι: Τα τρία γκολ των πολιτών στο πρώτο μέρος

Ο Ντε Μπράινε στην αναμέτρηση της Μάντσεστερ Σίτι με την Νιούκαστλ στις 26 Δεκεμβρίου του 2020.
Ο Ντε Μπράινε στην αναμέτρηση της Μάντσεστερ Σίτι με την Νιούκαστλ JASON CAIRNDUFF/ POOL VIA AP

Η Μάντσεστερ Σίτι κατάφερε να πετύχει τρία γκολ στο πρώτο μέρος της αναμέτρησης με την Τσέλσι χάρη στα γκολ των Γκιουντογκάν (18'), Φόντεν (21') και Ντε Μπράινε.

Η Μάντσεστερ Σίτι ήταν καταιγιστική στο πρώτο μέρος της αναμέτρησης με την Τσέλσι, καθώς κατάφερε να πετύχει τρία γκολ μέχρι το 34ο λεπτό.

Στο 18' Γκιουντογκάν γύρισε στα όρια της περιοχής, έπειτα από πάσα του Φόντεν και κέρδισε τον Μεντί με ωραίο σουτ για το 0-1.

Τρία λεπτά αργότερα έγινε το 0-2. Ο Ντε Μπράινε βρήκε τον Φόντεν μέσα στην περιοχή και ο νεαρός νίκησε τον Μεντί για το δεύτερο γκολ της Σίτι.

Στο 34ο λεπτό οι φιλοξενούμενοι έκαναν τρία τα τέρματά τους. Οι Πολίτες έφυγαν στην αντεπίθεση, ο Στέρλινγκ μπήκε στην περιοχή, καθυστέρησε και σούταρε σημαδεύοντας το δοκάρι. Στη συνέχεια ο Ντε Μπράινε πήρε το ριμπάουντ και έστειλε την μπάλα στα δίχτυα.