Η βαθμολογία της Super League Interwetten μετά το 1-1 του ΠΑΟΚ με τον Ολυμπιακό

Αντρίγια Ζίβκοβιτς και Κώστας Φορτούνης από το ντέρμπι του ΠΑΟΚ με τον Ολυμπιακό στην Τούμπα EUROKINISSI

ΠΑΟΚ και Ολυμπιακός έμειναν στο 1-1 στο ντέρμπι της Τούμπας έτσι διατηρήθηκε η διαφορά των δέκα βαθμών ανάμεσα στους πρωτοπόρους ερυθρόλευκους και τον τρίτο Δικέφαλο.

Ο ΠΑΟΚ υποδέχτηκε το απόγευμα της Τετάρτης τον Ολυμπιακό στην Τούμπα στο μεγάλο εξ αναβολής ματς για την 6η αγωνιστική της Super League Interwetten και ο Δικέφαλος άνοιξε το σκορ στο 51ο λεπτό με τον Σβέριρ Ίνγκασον μετά από απόκρουση του Ζοζέ Σα, ενώ οι ερυθρόλευκοι έφτασαν στην ισοφάριση με τον Ουσεϊνού Μπα στο 77ο λεπτό.

Έτσι - με την ισοπαλία (1-1) - διατηρήθηκε η διαφορά των δέκα βαθμών ανάμεσα στους πρωτοπόρους ερυθρόλευκους και τον τρίτο Δικέφαλο.