ΒΟΛΟΣ

Βόλος: Φιλική επικράτηση επί της Νίκης Βόλου με Ουάρντα

Ο Βόλος νίκησε 1-0 τη Νίκη Βόλου σε φιλικό το απόγευμα του Σαββάτου με τον Ουάρντα να ανοίγει λογαριασμό με τα αντίπαλα δίχτυα.

Το πρώτο του γκολ με τη φανέλα του Βόλου έστω και σε φιλικό παιχνίδι πέτυχε το Σάββατο το απόγευμα ο Αμρ Ουάρντα. Η ομάδα του Άνχελ Λόπεθ έδωσε φιλικό κόντρα στη Νίκη Βόλου στο ΕΑΚ ώστε ο Ισπανός να να μπορέσει να δώσει χρόνο συμμετοχής σε παίκτες που δεν είχαν παίξει αρκετά έως τώρα.

Ένας εξ αυτών ήταν και ο Αιγύπτιος μέσος ο οποίος αγωνίστηκε σε όλο το 90λεπτο και μάλιστα ήταν αυτός που έδωσε τη νίκη στην ομάδα του σκοράροντας στο 81' λεπτό με ωραίο διαγώνιο σουτ μέσα από την περιοχή.

Για το Βόλο ξεκίνησαν στο φιλικό οι: Κλείμαν, Ντεντάκης, Κανελάκης, Μήτογλου, Κιάκος, Λογαράς, Κρητικός, Μπαρτόλο, Μπάλα, Ουάρντα, Δημόπουλος. Και στο δεύτερο έπαιξαν οι Μπαριέντος, Μαρτίνες, Παπαδόπουλος, Ριένστρα, Κολόμπο, Φεράρι και Τσοκάνης.