Βόλος - Παναιτωλικός: Προβάδισμα δύο τερμάτων από νωρίς για τους Θεσσαλούς

PRINT SCREEN GLOMEX

Ο Βόλος μπήκε με άγριες διαθέσεις στο ματς με τον Παναιτωλικό για την 3η αγωνιστική των play outs της Super League Interwetten και με τη συμπλήρωση 13 λεπτών απέκτησε προβάδισμα δύο γκολ με τους Ριέντρα και Μπουένο (VIDEOS).

Ιδανική ήταν η εκκίνηση του Βόλου απέναντι στον Παναιτωλικό στο εναρκτήριο ματς της 3ης αγωνιστικής των play outs της Super League Interwetten, με τους Θεσσαλούς να αποκτούν προβάδισμα δύο τερμάτων από το 13ο λεπτό.

Το 1-0 έγινε μόλις στο 3' με τους παίκτες του Παναιτωλικού να διώχνουν τη μπάλα μετά από σέντρα του Νίνη από τα δεξιά αλλά αυτή να στρώνεται στον Ριένστρα που με άπιαστο δεξί σουτ έξω από το ημικύκλιο έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα.

Το 2-0 ήρθε δέκα λεπτά αργότερα, με το σουτ από τα πόδια του Νίνη να σταματάει σε χέρι αμυντικού και το φάουλ που δόθηκε αρχικά να μετατρέπεται σε πέναλτι μετά από χρήση του VAR, για να γράψει το 2-0 ο Μπουένο από το σημείο του πέναλτι.

Photo Credits: Print Screen Glomex