HANDBALL PREMIER

Ιωνικός Νέας Φιλαδέλφειας- Άρης Νικαίας: Το τρομερό buzzer beater του Αποστολίδη

Ο Πάνος Αποστολίδης πανηγυρίζει το γκολ που πέτυχε σε νεκρό χρόνο στο Ιωνικός Νέας Φιλαδέλφειας - Άρης για την Handball Premier
Ο Πάνος Αποστολίδης πανηγυρίζει στο Ιωνικός Νέας Φιλαδέλφειας - Άρης για την Handball Premier EUROKINISSI SPORTS

Δείτε το γκολ σε νεκρό χρόνο του Πάνου Αποστολίδη με το οποίο ο Ιωνικός Νέας Φιλαδέλφειας επικράτησε 23-22 κόντρα στον Άρη Νικαίας. (VIDEO)

Μεγάλο ματς είχαμε στη Νέα Φιλαδέλφεια όπου ο Ιωνικός και ο Άρης Νικαίας πρωταγωνίστησαν σε μία ματσάρα η οποία βρήκε νικητές τους γηπεδούχους με 23-22. Οι φιλοξενούμενοι ήταν μπροστά στο σκορ σε όλη τη διάρκεια του αγώνα.

Μάλιστα, προηγήθηκαν και με πέντε γκολ διαφορά 12-17 μετά από σαράντα λεπτά αγώνα, όμως κάπου εκεί ξεκίνησε η αντεπίθεση του Ιωνικού. Οι γηπεδούχοι μέσα σε δέκα λεπτά έφεραν το ματς στα ίδια και μετέτρεψαν έτσι το φινάλε σε ντέρμπι.

Με το σκορ στο 22-22 οι δύο ομάδες είχαν από μία επίθεση την οποία και έχασαν και στο χρονόμετρο απέμεναν τρία δευτερόλεπτα. Τότε μίλησε ο Παναγιώτης Αποστολίδης ο οποίος με τρομερό σουτ νίκησε τον Μπάρκα και διαμόρφωσε το τελικό 23-22.

Δείτε το γκολ στο 1:53.00 του βίντεο που ακολουθεί από το επίσημο κανάλι του Ιωνικού.