CHAMPIONS LEAGUE

Μπασακσεχίρ - Λειψία: Προβάδισμα δύο τερμάτων για τους Γερμανούς με Όλμο

Ο Ντάνι Όλμο πανηγυρίζει γκολ του με τη φανέλα της Λειψίας κόντρα στην Κολωνία για την Bundesliga INA FASSBENDER/POOL VIA AP

Η Μπασακσεχίρ προσπάθησε έμεινε ζωντανή στο ματς με το γκολ του Καβεχτσί στις καθυστερήσεις του πρώτου ημιχρόνου όμως ο Όλμο έβγαλε άσο από το μανίκι του κάνοντας το 3-1 υπέρ της Λειψίας στο 66ο λεπτό (VIDEOS).

Η Λειψία καίγεται για τη νίκη κόντρα στην Μπασακσεχίρ για να κυνηγήσει την τελευταία αγωνιστική την πρόκρισή της στη φάση των "16" του Champions League και ο Ντάνι Όλμο την πήρε από το χεράκι για να το πετύχει αυτό.

Και αυτό γιατί με το σκορ στο εύθραστο 2-1 για τους ταύρους, ανέλαβε δράση, με τον Ισπανό να τροφοδοτείται από τον Ανχελίνο με υπέροχη πάσα με το εξωτερικό και να αδειάζει αντίπαλό του για να γράψει το 3-1 με σουτ μέσα από τη μεγάλη περιοχή.